System kolejkowy w starostwie

Na zdjęciu wejście do Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Bielskie Starostwo Powiatowe od poniedziałku 25 maja przywraca częściowo bezpośrednią obsługę stron w Wydziale Komunikacji i Transportu.

W trosce o zdrowie gości i pracowników nadal będą stosowane sanitarne środki bezpieczeństwa. Jest to podyktowane panującą epidemią. Do budynku Starostwa Powiatowego nadal mogą wchodzić tylko osoby wcześniej umówione na konkretną godzinę. W związku z tym wznowiony został elektroniczny system kolejkowy. Aby z niego skorzystać należy wejść na stronę internetową www.powiat.bielsko.pl i wybrać zakładkę Obsługa mieszkańców/Umawianie wizyt.

- Prosimy, aby osoby umówione przez system kolejkowy przychodziły 10 minut wcześniej i miały przy sobie potwierdzenie rezerwacji (wydrukowane albo w telefonie komórkowym) - mówi rzecznik prasowy starostwa Magda Fritz.

• Wydział Komunikacji i Transportu, ul. Piastowska 40 Bielsko-Biała
- odbiór dowodu rejestracyjnego
- elektroniczny system kolejkowy
- rejestracja pojazdu
- elektroniczny system kolejkowy
- prawo jazdy
- umawiamy się telefonicznie: 33 81-36-855/856

Obsługa w godzinach 8:00-15:00, w czwartek 8:00-16:00, w piątek 8:00-13:30

• Wydziału Komunikacji i Transportu, Oddział Zamiejscowy w Czechowicach-Dziedzicach:
- odbiór dowodu rejestracyjnego
- elektroniczny system kolejkowy
- rejestracja pojazdu
- elektroniczny system kolejkowy
- prawo jazdy
- elektroniczny system kolejkowy

Obsługa w godzinach 8:00-15:00, w czwartek 8:00-16:30, w piątek 8:00-13:00

Od 1 czerwca system kolejkowy ruszy dla interesantów Wydziału Geodezyjno-Kartograficznego. Dotyczy to wydawania wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków, mapy ewidencyjnej i mapy zasadniczej w postaci papierowej. Pozostałe sprawy wymagają złożenia wniosku (elektronicznie lub przez skrzynkę w holu urzędu) i są realizowane bez bezpośredniego kontaktu z klientem.

W związku z trudną sytuacją w naszym województwie starostwo zachęca interesantów do kontaktu przez e-PUAP lub przez platformę SEKAP; można też pozostawiać pisma/wnioski w skrzynce korespondencyjnej w przedsionku wejścia do Starostwa Powiatowego lub wysyłać je tradycyjną pocztą na adres ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała.
- Nadal działa okienko, przy którym można załatwić sprawę umawiając się na konkretną godzinę. Wystarczy zadzwonić do interesującego nas wydziału lub napisać e-maila. W tym przypadku wejdziemy do urzędu od strony dużego wewnętrznego parkingu (wejście jest opisane). W przypadku osób niepełnosprawnych – prosimy o zgłoszenie tego faktu przy umawianiu się na wizytę w starostwie w celu zapewnienia bezpiecznego załatwienia sprawy - informuje rzeczniczka.