Sukces Szkoły z Gigantami

Na zdjęciu uczestniczka Szkoły z Gigantami

Gigantyczny sukces trzeciej edycji akcji Szkoła z Gigantami – prawie 10.000 uczestników bezpłatnych webinarów z programowania i matematyki. Wydarzeniu patronował m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Właśnie zakończyła się kolejna edycja największej bezpłatnej, ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej – Szkoła z Gigantami - Programowanie w czterech wymiarach gamingu. W trwających przez dwa tygodnie zajęciach on-line udział wzięło ponad 8.000 uczestników z Polski i prawie 2.000 uczniów z Chorwacji oraz Słowacji.

- Webinaria były rewelacyjne, a nauczyciel prowadzący zajęcia opowiadał o programowaniu z ogromną pasją i zaangażowaniem. Chciałabym wziąć udział w takich zajęciach ponownie – mówi 11-letnia Nika z Chorwacji.

Wydarzenie odbyło się w formie bezpłatnych webinariów z programowania na kanale YouTube, a dedykowane było uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania na temat programowania, oparte o różne typy rozgrywek: klasyczną rywalizację, tower defense, tanks oraz battle royale. Starsza grupa tworzyła tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS i JavaScript.

- Świetna akcja! Programując mogłem się poczuć jak zawodowy programista, a dzięki zajęciom zrozumiałem, że chciałbym nim zostać w przyszłości. Myślę, że to wspaniałe uczucie tworzyć gry i aplikacje przydatne dla społeczeństwa -  mówi 13-letni Piotr z Ostródy.

- Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, w której warto wziąć udział. O akcji dowiedziałam się od koleżanki uczącej się programowania w szkole Coding Giants. Webinaria były interesujące i prowadzone w przystępny sposób, a poszczególne kroki dokładnie wyjaśniane. Nie spodziewałam się, że programowanie może być tak interesujące -  dodaje 14-letnia Diana ze Słowacji.

Nowością w Szkole z Gigantami były webinaria Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty. W trakcie spotkań uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, a wszystko to w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, przygotowane przez egzaminatora Centralnej Komicji Egzaminacyjnej, omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

- Byłem uczestnikiem webinarów z matematyki, w trakcie których nauczyciel omawiający testy ósmoklasisty bardzo dokładnie wyjaśnił zadania, z których zrozumieniem i rozwiązaniem miałem problem w szkole. Czuję, że teraz jestem dobrze przygotowany i nie muszę się dodatkowo stresować – mówi 14-letni Łukasz z Gdyni.

- Zajęcia przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób. To już kolejna akcja Gigantów Programowania, w której biorę udział. W trakcie majowej edycji mogłam sprawdzić wiedzę, rozwiązując próbny egzamin maturalny z matematyki. Nauczyciel wyjaśnił zadania szczegółowo, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Teraz już wiem, które zagadnienia są dla mnie kluczowe, aby odpowiednio przygotować się do przyszłorocznego egzaminu maturalnego – dodaje 17-letnia Alicja z Gliwic.

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mieli możliwość nawiązania nowych relacji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego programowania.

- Żyjemy w trudnych czasach, w których nie możemy zaproponować dzieciom wielu atrakcji, będących standardem jeszcze dwa lata temu. Korzystanie z komputera nie musi oznaczać wyłącznie konsumpcji rozrywkowych treści. Uczestnicy naszych kursów tworzą swoje własne gry, projekty 3D, aplikacje, a w przyszłości będą zmieniać świat. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych bezpłatnych akcjach oraz kursach, wśród których znajdziecie m.in. Akademię Youtubera – warsztaty dla młodzieży, która interesuje się streamingiem i montażem filmów – podsumowuje organizator akcji Szkoła z Gigantami, współwłaściciel Giganci Programowania Dawid Leśniakiewicz.

Organizatorem akcji Szkoła z Gigantami jest międzynarodowa szkoła Giganci Programowania z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i na Słowacji.

Partnerem społecznym Szkoły z Gigantami są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii oraz kompetencji cyfrowych.

Już teraz organizatorzy zapraszają na wrześniową, 9. edycję bezpłatnej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Koduj z Gigantami.

Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na stronie pod adresem www.giganciprogramowania.edu.pl.

oprac. ek

plakat