Straż Miejska z nagrodą

na zdjęciu pamiątkowa patera fot. archiwum SM

27 lutego w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach programu Dzień przedsiębiorczości 2019, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród laureatów znalazła się Straż Miejska w Bielsku-Białej. Nagrodę odebrał zastępca komendanta bielskiej SM Krystian Kowalczyk.

W 16 edycji Dnia przedsiębiorczości uczestniczyło 712 szkół, 36 469 uczniów oraz 12 768 firm i instytucji z całego kraju. Komitet honorowy Dnia przedsiębiorczości w składzie: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Marek Niedużak oraz prezes zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Zbigniew Modrzewski wyłonił laureatów ogólnopolskich konkursów organizowanych w ramach programu Dzień przedsiębiorczości 2019 w kategoriach: najaktywniejsza szkoła, najaktywniejsza firma i instytucja, najaktywniejszy szkolnych koordynator oraz zwycięzców konkursu Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe? W konkursie dla firm i instytucji regionalnych laureatem została Straż Miejska w Bielsku-Białej.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczestniczący w programie uczniowie mają możliwość: odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy, co pomaga w weryfikacji planów edukacyjnych i wyobrażeń o wymarzonym zawodzie; pozwala też pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, zrozumieć związki pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

 

r