Stanisława Lema widzenie świata 

Na zdjęciu dr Robert Pysz dr Robert Pysz, fot. materiały ATH

Na stronie Wydziału Humanistyczno-Społecznego Akademii Techniczno-Humanistycznej zamieszczona została relacja z minisesji popularnonaukowej Fantastyczny Stanisław Lem, która odbyła się 9 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. 

Na zaproszenie dyrektor biblioteki Anny Niemiec-Warzechy w spotkaniu on-line wzięli udział pracownicy naukowi Katedry Polonistyki: prof. ATH Marek Bernacki i dr Robert Pysz. Pierwszy z prelegentów przygotował prezentację pt. Stanisław Lem jako powieściopisarz i skoncentrował się na omówieniu dwóch utworów o tematyce fantastyczno-naukowej: Solaris oraz Głos Pana. Tematem drugiej prelekcji, dotyczącej paradoksów autora Fantastyki i futurologii, był Lem jako teoretyk literatury.

Nagrania wykładów zaprezentowano na kanale YouTube, link do wydarzenia : http://www.whs.ath.bielsko.pl/2021/06/11/rok-stanislawa-lema-z-udzialem-bielskich-polonistow/.

Warto przy okazji przypomnieć, że od kilku dni trwa już elektroniczna rekrutacja na studia prowadzone na Wydziale Humanistyczno-Społecznym ATH, w tym na kierunek filologia polska (nabór 2021/2022) ze specjalnościami: nauczycielska oraz projektowanie komunikacji (Communication design). 
https://www.ath.bielsko.pl/

JacK 

 

Na zdjęciu prof. ATH Marek Bernacji
prof. ATH Marek Bernacki, fot. materiały ATH