Stal świętowała 100 lat

na zdjęciu podświetlony ratusz fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Bialski Klub Sportowy Stal obchodzi 100-lecie istnienia. 24 września odbyły się jubileuszowe obchody stulecia. Przygotowano m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, kibicowski turniej piłkarski. Ukoronowaniem święta był mecz piłkarzy BKS-u z VFL Wolfsburg i wspólny marsz kibiców ulicami miasta do Ratusza.

Najważniejszym elementem jubileuszu bialskiego klubu był mecz BKS Stal Bielsko-Biała - VFL Wolfsburg, który zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 7:1. Aż cztery bramki zdobył Krzysztof Chrapek. Przed meczem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski przekazał grającym drużynom okolicznościowe patery, doceniając stuletnią tradycję klubu. Prezydent życzył sportowego szczęścia i dalszego rozwoju klubu.

Na Stadionie Miejskim przy ul. Rychlińskiego i Żywieckiej gościł, wzbudzając dużą sensację były selekcjoner reprezentacji Polski Antoni Piechniczek, który w latach 1973-1975 był trenerem BKS-u Stal rywalizującego o awans do I ligi. Na stronie klubu zamieszczony została jego komentarz do jubileuszu.

Organizacja obchodów 100-lecia stała na wysokim poziomie. Bardzo mi się podobało, kibice stworzyli niepowtarzalny klimat. Od strony sportowej byłem zbudowany formą BKS-u. Na boisku spotkali się zawodnicy z różnych generacji i utarto nosa drużynie Wolfsburga. Samo spotkanie było ciekawe: sporo bramek i ciekawych akcji. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów, widziałem olbrzymi wysiłek, który doceniam. Zabrakło mi jedynie takiej możliwości spotkania się twarzą w twarz z kibicami. BKS-owi na kolejne 100 lat życzę wielu sukcesów! Aby klub cały czas podtrzymywał kontakt z piłkarzami, trenerami i działaczami. BKS powinien występować na szczeblu centralnym i uważam, że Bielsko stać na to, aby mieć przynajmniej dwie drużyny na tym poziomie - skomentował Antoni Piechniczek.  

Po meczu kibice BKS-u Stal ubrani w klubowe barwy przeszli na plac Ratuszowy, który tego dnia wieczorem został podświetlony w barwach jubilata - na czerwono-żółto-zielono.

JacK