Samorządowcy wygrali

Na zdjęciu mecz samorządowcy kontra wychowankowie Parasola fot. Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży Parasol

Sztandarowe wydarzenie organizowane przez Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży Parasol odbyło się 9 czerwca w hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Mowa o cyklicznym meczu siatkówki, w którym od lat na parkiecie mierzą się wychowankowie Parasola i samorządowcy. Wszystko pod hasłem Mądrze, zdrowo, na sportowo.

Jak mówią wychowawcy Parasola, mecz odbył się po trudnym dla wszystkich okresie, a powrót do drużynowego sportu jest bardzo ważny. Wydarzenie miało odbyć się w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii zostało odwołane. Teraz dzięki uprzejmości Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mecz został rozegrany w hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem.

Był to już ósmy raz, kiedy na parkiecie stanęły drużyny samorządowców - powołana przez przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej Bielska-Białej Karola Markowskiego oraz młodzież Zespołu Placówek dla Dzieci i Młodzieży Parasol, trenowana przez wychowawcę Marcina Ząbka. Mecz sędziowali prezes BKS Aleksandra Jagieło i prezes BBTS Mirosław Krysta, co podnosiło rangę spotkania.

Rozgrywka była bardzo emocjonująca, a zawodnicy grali z olbrzymim zaangażowaniem i poświeceniem pomimo braku wsparcia publiczności. Ostatecznie mecz 2:1 wygrali samorządowcy.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie upominków oraz pamiątkowych pucharów, które ufundował Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Tytuł MVP - most valuable player - otrzymał podopieczny Parasola.

oprac. ek

Na zdjęciu wręczenie upominków po meczu

 

Na zdjęciu zawodnicy

 

Na zdjęciu uczestnicy meczu
fot. Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży Parasol