Rynek utonie w kwiatach

Na zdjęciu ukwiecony Rynek przed rokiem Tak wyglądał Rynek podczas święta kwiatów przed rokiem, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W tym roku – podobnie jak w ubiegłym - Bielsko-Biała zostało wybrane kwiatową stolicą Polski, dlatego bawimy na bielskim Rynku 4 września o godz. 20.00 na koncercie Miasto kwiatów. Jego gwiazdą będzie zespół Afromental. Sam Rynek – jak przed rokiem z podobnej okazji – będzie tonął w kwiatach i roślinach wypożyczonych od bielskich ogrodników.

To oficjalne podsumowanie plebiscytu Terra Flower Power, w którym Bielsko-Biała zajęło pierwsze miejsce. Stolica Podbeskidzia uzyskała ponad 5.100 głosów (5.137), zostawiając rywali daleko w tyle.

Przed koncertem podsumowany zostanie także konkurs fotograficzny zorganizowany przez Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Uczestnicy konkursu mieli wykonać zdjęcie przedstawiające ekspozycję kwiatową przygotowaną na zlecenie Wydziału Gospodarki Miejskiej UM. Kto wykonał najładniejsze, dowiemy się przed koncertem. Jury nagrodzi najlepszych 5 uczestników. 

JacK 

 

Na zdjęciu zespół Afromental
Afromental