Rycerze opanowali Stare Bielsko

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

28 maja na ul. św. Stanisława oraz na terenie probostwa Parafii pw. św. Stanisława BM w Starym Bielsku odbył się niezwykły piknik. Całą okolicę opanowała Bielska Drużyna Najemna Svantevit oraz Chorągiew Księstwa Cieszyńskiego!

Zanim jednak rycerze przejęli teren, prezydent Jarosław Klimaszewski otworzył piknik, wspominając starobielskie tradycje i życząc wszystkim doskonałej zabawy. W oficjalnym otwarciu udział wzięli też parlamentarzyści: Mirosława Nykiel, Przemysław Koperski i Grzegorz Puda.  

Cały klimat imprezy robiła Bielska Drużyna Najemna Svantevit oraz Chorągiew Księstwa Cieszyńskiego. Woje i rycerze szczególnie wrażenie robili na najmłodszych. Oprócz pokazów rycerskich można było zajrzeć do wioski wojów i zobaczyć namiastkę tego, jak żyło się w średniowieczu. 


Całości dopełniały występy artystyczne dzieci i młodzieży z placówek kulturalnych i oświatowych w Starym Bielsku i koncert Big Bandu z Domu Kultury Włókniarzy. 
Przybyłe dzieci mogły wyszaleć się na dmuchańcach i korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych zabaw. Można było zwiedzić kościół pw. św. Stanisława - najstarszą świątynię w Bielsku-Białej. Druhowie z OSP w Starym Bielsku zaprezentowali pokaz swojej sprawności. 
Na zakończenie wystąpił zespół Akurat. 


Organizatorem pikniku było Miasto Bielsko-Biała oraz Dom Kultury w Starym Bielsku.

JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie