Rowerzyści – wolontariusze poszukiwani

Na zdjęciu Mateusz Markwat i jego rower Na zdjęciu Mateusz Markwat i jego rower, fot. archiwum prywatne

Pamiętacie Mateusza Markwata, niewidomego bielszczanina, który za pośrednictwem Magazynu Samorządowego W Bielsku-Białej, szukał wolontariusza chcącego pojeździć z nim na rowerze po najbliższej okolicy? Pan Mateusz ponownie szuka kompana do wspólnych przejażdżek.

Na opublikowane przez nas w ubiegłym roku wezwanie o pomoc Mateuszowi Markwatowi odpowiedziało kilkanaście osób. Dzięki nim niewidomy bielszczanin był na kilku wycieczkach rowerowych. Ale później musiał przejść zabieg w związku z chorobą serca i rehabilitację po operacji. Teraz chce wrócić na rower i znów szuka wolontariuszy.

Mateusz Markwat posiada tandem z elektrycznym wspomaganiem. Jeszcze w 2021 roku jeździł na nim ze swoją 70-letnią mamą, ale później bał się już ryzykować ich zdrowiem.

Bielszczanin ma 47 lat i ogromne chęci do wycieczek rowerowych. Jak sam pisze, nie ma wielu rozrywek, więc gdyby ktoś zdecydował się mu umilać czas, jeżdżąc z nim na tandemie, byłby bardzo wdzięczny.

Na dobre wieści czeka pod adresem mailowym markjust0508@gmail.com; osoby zainteresowane mogą się także kontaktować telefonicznie pod numerem 33 4971 614 z naszą redakcją.

Emilia Klejmont