Rowerzyści, czekamy na wasze sugestie!

Na zdjęciu scieżka rowerowa fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Wszyscy zainteresowani rozwojem komunikacji rowerowej w stolicy Podbeskidzia powinni wkrótce znaleźć czas i udać się do Ratusza. 25 września odbędzie się tam spotkanie konsultacyjne dotyczące rozwoju sieci tras rowerowych w Bielsku-Białej.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zaprasza na spotkanie dotyczące przebiegu głównych tras rowerowych o charakterze komunikacyjnym na terenie naszego miasta. Spotkanie odbędzie się 25 września br. o godz. 15:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy pl. Ratuszowym 1. Spotkanie jest elementem realizacji opracowania pn. Koncepcja głównych tras rowerowych na terenie miasta Bielska-Białej, którego finalna wersja powstanie pod koniec października br.

W lecie bielszczanie brali udział w ankiecie internetowej, której celem było pozyskanie informacji o stopniu wykorzystywania rowerów do komunikacji, identyfikacja czynników zachęcających i zniechęcających do jazdy jednośladami oraz ocena warunków podróży rowerem po mieście. Wyniki ankiety wzięto pod uwagę przy opracowywaniu koncepcji głównych tras rowerowych w Bielsku-Białej.

Żeby przygotować się do udziału w konsultacjach, trzeba obejrzeć propozycje przebiegu głównych tras rowerowych na mapie interaktywnej znajdującej się pod adresem: http://neuteno.pl/BB/
Linie istniejące obecnie to te czarne i żółte. Czerwonym kolorem na mapie zaznaczono trasy projektowane (linia ciągła), warianty (linia przerywana) oraz łączniki (linia kropkowana), jasnozielonym - trasy projektowane uzupełniające, niebieskim - linie planowane do realizacji przez Miejski Zarząd Dróg. Wśród tych ostatnich jest m.in. linia wzdłuż malowniczej ulicy Polnej w Lipniku oraz linia biegnąca od ronda na skrzyżowaniu ulic PCK i Władysława Broniewskiego wzdłuż ulicy Juliana Tuwima.

W MZD spodziewają się, że na spotkanie konsultacyjne przyjdą przede wszystkim osoby na serio zainteresowane rozwojem komunikacji rowerowej w mieście, w tym oczywiście członkowie Zjednoczonej Beskidzkiej Inicjatywy Rowerowej czyli forum konsultacyjnego i opiniodawczo-doradczego prezydenta Bielska-Białej w zakresie polityki rowerowej.
Na swoim profilu FB w lipcu br. ZBIR informowała: Mamy dobre wieści. Powstaje koncepcja systemu tras rowerowych w naszym mieście oparta o Standardy Budowy Infrastruktury Rowerowej przyjętej w naszym województwie, a połowie sierpnia: Mamy wstępne uzgodnienia koncepcji korytarzy ruchu rowerowego. Osią jest Rzeka Biała.

O pracach nad uporządkowaniem komunikacji rowerowej w Bielsku-Białej pisaliśmy tutaj: https://ms.bielsko-biala.pl/index.php/aktualnosci/1/rowerowa-przyszlosc-miasta

oprac. JacK