Robot nie jest konkurencją dla człowieka

Na zdjęciu wizyta w firmie Astor Uczniowie z klas technik automatyk i technik robotyk z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej z wizytą w firmie Astor, fot. Archiwum szkoły

Uczniowie z klas technik automatyk i technik robotyk z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez firmę Astor w Krakowie.

Firma Astor to polska marka technologiczna o zasięgu międzynarodowym. Od 30 lat wspiera klientów w podnoszeniu efektywności i konkurencyjności poprzez automatyzację, robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych. Uczniowie bielskiej Samochodówki mogli się przekonać, że robot nie stanowi konkurencji dla pracownika, wręcz przeciwnie staje się jego sprzymierzeńcem – człowiek nie musi już wykonywać ciężkiej pracy fizycznej, może zająć się w firmie pracą umysłową. Przykładem może być specjalistyczny robot służący do przenoszenia ton produktów wykorzystywanych do paletyzacji.

Podczas wizyty w Centrum Robotyki Astor uczniowie mogli samodzielnie zaprogramować jednego z robotów Kawasaki, znaleźć odpowiedzi na pytania z dziedziny automatyki, nowoczesnych rozwiązań przemysłowych i programowania robotów. Sztab szkoleniowy z firmy Astor z uwagą i cierpliwością wprowadzał uczniów w tajniki robotyki i automatyki.

-Wizyta w krakowskiej siedzibie naszego partnera utwierdziła nas w przekonaniu, że myśląc poważnie o zawodzie automatyka czy robotyka, trzeba uczyć się od najlepszych, w dodatku takich, którzy w dobie narastającej konkurencji, chcą się dzielić wiedzą i doświadczeniem. Kilkoro z naszych uczniów ma w planach walkę o staż w firmie Astor – trzymamy za nich kciuki i liczymy, że ta pierwsza wizyta w firmie patronackiej, jest początkiem owocnej współpracy na najbliższe lata. Ponadto w najbliższym czasie rozpoczną się dla naszych techników automatyków szkolenia z zakresu programowania robotów, które poprowadzą specjaliści z firmy Astor. Dzięki temu nasi uczniowie zdobędą dodatkowe kwalifikacje potwierdzone stosownym certyfikatem - podkreślali nauczyciele organizujący wyjazd.

opr. JacK

 

Na zdjęciu wizyta w firmie Astor

 

Na zdjęciu wizyta w firmie Astor