Remonty kładek i mostu

Gotowy mostek w okolicy ul. Olszówka 36 Gotowy mostek w okolicy ul. Olszówka 36; fot. Paweł Sowa/UMBB

Sześć kładek w całym mieście remontuje Wydział Gospodarki Miejskiej w Bielsku-Białej. Niektóre z nich są już gotowe, inne w trakcie modernizacji. Wszystkie remonty ze względu na stan kładek były niezbędne. Prace są zaplanowane do końca roku. Ich koszt to ponad 100.000 zł.

W sumie miasto podpisało już umowy na remont sześciu kładek. Do końca roku remontu doczeka się też most w okolicy ul. Olszówka 52. Korzysta z niego około 20 mieszkańców, którzy tylko dzięki temu obiektowi są w stanie dojechać na swoje posesje. Do tego dochodzą służby porządkowe i ratownicze.

Obecnie prace prowadzone są na Bulwarach Straceńskich. Remontowane drewniane mostki przekraczają potok Straconka na wysokości części rekreacyjnej bulwarów, wzdłuż ul. Górskiej. Na tym terenie remontu doczekały się dwie kładki. Remontowana będzie też kładka za osiedlowym hipermarketem przy ul. Wyzwolenia 367.

Gotowy jest mostek w okolicy ul. Olszówka 36. Nowa, drewniana, bardzo estetyczna kładka na ścieżce pieszo-rowerowej cieszy użytkowników od ponad dwóch tygodni. Nowy mostek czeka też na odwiedzających park przy ul. Bartniczej.

W najbliższym czasie zaczną się prace przy kładce w Dolinie Gościnnej. Nowa zostanie wykonana ze stalowych, oczkowych, ocynkowanych krat i dzięki temu będzie praktycznie niezniszczalna. Pozostałe mostki wykonane są w technologii drewnianej – z desek, fosztów (gruba deska - przyp. red.) czy belek.

Emilia Klejmont