Rekordziści wyróżnieni

Na zdjęciu prezydent Jarosław Klimaszewski wręcza okolicznościową paterę prezesowi BTS Rekord Bielsko-Biała Januszowi Szymurze prezydent Jarosław Klimaszewski i prezes BTS Rekord Bielsko-Biała Janusz Szymura, fot. Paweł Mruczek

Z medalistkami i medalistami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w sezonie 2022/2023 z BTS Rekord Bielsko-Biała spotkał się prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Były gratulacje i przekazanie upominków.

Młodzieżowcy Rekordu mają za sobą bardzo udany sezon, o czym świadczą medale - trzy złote i jeden srebrny.

Na drugim miejscu podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu sezon zakończyły Rekordzistki do lat 19, zdobywając podczas turnieju w Tczewie srebrny medal.

W grudniu ubiegłego roku w Jelczu-Laskowicach zawodnicy biało-zielonych do lat 13 cieszyli się natomiast z tytułu Młodzieżowych Mistrzów Polski w Futsalu w swojej kategorii wiekowej. W meczu o pierwsze miejsce biało-zieloni pokonali 3:2 (1:1) Pogoń Szczecin.

Pokonanie dwóch stopni eliminacji, sześć zwycięstw w turnieju finałowym i finalnie w świetnym stylu zdobyty tytuł Młodzieżowych Mistrzyń Polski w Futsalu 17-latek – te sukcesy w tym sezonie również przypadły zawodniczkom Rekordu. W Głogówku w styczniu tego roku zawodniczki bielskiej drużyny pokonały 3:2 Diamenty Warszawa.

Złotem cieszyli się w tym sezonie także Rekordziści do lat 15. Młodzi zawodnicy dokonali nie lada wyczynu, w drodze po obronę tytułu wygrali każde z sześciu spotkań turnieju finałowego w Ustce, a bilans bramkowy zamknęli imponującym wynikiem 30:6. Tym samym zdobyli na rzecz Rekordu 51. medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w historii, 30. złotego koloru i szósty z rzędu wśród 15-latków, co świadczy o tym, że system futsalowego szkolenia w Bielsku-Białej działa, nie zawodzi i ma się dobrze.

15 marca w siedzibie klubu Rekord Bielsko-Biała przy ul. Startowej 13 z medalową młodzieżą i prezesem klubu Januszem Szymurą spotkał się prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Prezes otrzymał okolicznościową paterę, a młodzież - bony na zakup sprzętu.

Warto nadmienić, że wyjątkowe osiągniecia rekordowej młodzieży sprowadziły na spotkanie do Bielska-Białej przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN Grzegorza Morkisa, który również gratulował zawodnikom.

ek

Na zdjęciu prezydent i goście podczas spotkania w klubie Rekord
fot. Paweł Mruczek