Przystanek przy ulicy 3 Maja

Na zdjęciu przystanek fot. Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Powstaje tymczasowa wiata na przystanku autobusowym Hotel Prezydent kierunek Mikuszowice.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że na przystanku autobusowym Hotel Prezydent kierunek Mikuszowice trwa montaż tymczasowej wiaty przystankowej w alternatywnej lokalizacji. Powstanie 3‑modułowa konstrukcja w kolorze grafitowym wyposażona w siedziska o długości 2/3 długości wiaty, dzięki czemu jeden moduł – pozbawiony siedziska - będzie przeznaczony dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach. Takie rozwiązanie umożliwia swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej zamontowanej w gablocie rozkładowej. Ze względu na ograniczenia terenowe działki należącej do miasta– wiata przystankowa zostanie posadowiona bokiem do osi jezdni.

Obszar pomiędzy kamienicami przy ul. 3 Maja stanowiący działkę nr 41 obręb Dolne Przedmieście 56 jest własnością prywatną. Ustawiona była tam wiata przystankowa będącą własnością Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej, która to konstrukcja z uwagi na blisko 20-letni okres eksploatacji oraz zły stan techniczny – na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Bielska-Białej – musiała zostać zdemontowana z uwagi na ryzyko zagrożenie dla zdrowia lub życia oczekujących pasażerów.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej czyni starania dla posadowienie na tym przystanku autobusowym dwóch dedykowanych wiat przystankowych w docelowej lokalizacji – o wyglądzie i standardzie analogicznym, jak wiaty na przystanku po przeciwnej stronie ulicy 3 Maja.

opr. JacK