Przystanek obsadzony zielenią

Na zdjęciu donice przy przystanku fot. Wydział Gospodarki Miejskiej UMBB

Od niedawna elementem przystanku przy ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej jest zieleń. Na przystanku Dworzec w kierunku centrum pojawiło się sześć prostokątnych, sporych donic obsadzonych pnączami, trawami i miniaturowymi kwiatami. Teraz pozostaje tylko czekać, aż rośliny urosną i utworzą zieloną ścianę.

Po obu stronach przystanku przy ul. Piastowskiej stanęło 6 donic – dwie po jednej i cztery po drugiej - o wymiarach 150 cm x 50 cm x 50 cm, posiadających regulowane słupki oraz trejaż (konstrukcja służąca podtrzymywaniu roślin) wysokości 190 cm wykonany ze stalowych linek. Donice są ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo. Zarówno donice. jak i ich obramowanie są pomalowane  odcieniach szarości. Donice zostały obsadzone trzema gatunkami roślin. To akebia pięciolistkowa - pnącze o półzimozielonych liściach, oryginalnych, pachnących kwiatach i owocach o słodkawym, jadalnym miąższu; imperata cylindryczna red baron - trawa o liściach latem zielonych u podstawy, a czerwonych na końcach, jesienią czerwono-purpurowych; oraz bratki miniaturowe.

Natomiast realizacja zielonego przystanku przy Placu Mickiewicza, którą zapowiadaliśmy jeszcze w tym roku, jest jedną z części składowych ogólnomiejskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2022, na który można głosować jeszcze do 9 października br.

ek

Na zdjęciu donice obsadzone roślinami obok przystanku
fot. Wydział Gospodarki Miejskiej UMBB