Przystanek na Warszawskiej

Na zdjęciu przystanek fot. WK UM w BB

Wraz z zakończeniem modernizacji kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej oddano do użytku wyremontowaną infrastrukturę przystankowa przy tej arterii. Pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego mają do dyspozycji odnowiony przystanek Warszawska Aluprof do jazdy w kierunku centrum miasta.


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył właśnie przebudowę zachodniej części ulicy Warszawskiej pomiędzy Rondem Solidarności a rondem przy dawnym markecie Tesco. Za skrzyżowaniem z ul. Okrężną wyremontowany został przystanek Warszawska Aluprof do jazdy w kierunku centrum miasta. 


W ramach inwestycji wybudowany został nowy peron przystankowy, na którym zastosowano tzw. krawężniki peronowe. Ich kształt pozwala na bezpośredni podjazd autobusu do peronu przystankowego, a także zapobiega niszczeniu opon w przypadku najechania na krawężnik. Na górnej płaszczyźnie krawężników zastosowano ryflowaną powierzchnię antypoślizgową, która znacznie poprawia bezpieczeństwo w trakcie wsiadania i wysiadania z autobusów, zwłaszcza dla osób starszych i pasażerów ze szczególnymi potrzebami. Dodatkowo wzdłuż krawędzi peronów zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami, ułatwiająca osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym.


Na przystanku zamontowano także nową wiatę przystankową wyposażoną w siedziska o długości 2/3 długości wiaty, dzięki czemu jeden moduł wiaty przystankowej – pozbawiony siedziska - jest dedykowany osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach. Umożliwia także swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej umieszczonych w gablocie rozkładowej.

opr. JacK 

Na zdjęciu ulica