Przestrzeń Przyjazna Dzieciom w Bielsku-Białej

Zajęcia kulinarne fot. Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia

Minął już rok intensywnych działań w ramach projektu Przestrzeń Przyjazna Dzieciom, inicjatywy realizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia z inicjatywy Polskiej Misji Medycznej.

Projekt, który rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku, ma na celu tworzenie miejsca sprzyjającego integracji różnych grup wiekowych i kulturowych, skupionych na społecznościach polskiej i ukraińskiej.

W samym centrum Bielska-Białej Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia konsekwentnie realizuje tę inicjatywę. Projekt oferuje różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mające na celu promowanie integracji oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudniejszej sytuacji. Większość tych działań odbywa się w siedzibie CAS Centrum Aktywności Społecznej, które znajduje się w centrum miasta przy ulicy Zygmunta Krasińskiego 11.

W ramach projektu uczestnicy mogą zupełnie za darmo korzystać z różnorodnych aktywności i form pomocy, jak np. ścianka wspinaczkowa, ping pong, wspólne gotowanie rodzinne, zajęcia artystyczne, lekcje języka oraz wsparcie psychologiczne. Poprzez zróżnicowany program, projekt tworzy przestrzeń, w której lokalne społeczności polska i ukraińska mogą się spotkać, dzielić pasjami oraz rozwijać się.

Program jest realizowany we współpracy z Polską Misją Medyczną dzięki środkom finansowym Shell.

Link do Facebooka: https://www.facebook.com/profile.php?id=100082965740945.

oprac. ek

Zajęcia na ściance wspinaczkowej

 

Zajęcia z dziećmi

 

Zajęcia

 

Zajęcia z dziećmi

 

Zajęcia z dziećmi

 

Wycieczka w góry
fot. Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia