Przestrzeń Przyjazna Dzieciom

Na zdjęciu dzieci fot. organizator

Podczas wakacji Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia realizuje projekt. Przestrzeń Przyjazna Dzieciom. To zajęcia adresowane do dzieci, młodzieży i rodzin ze społeczności uchodźców oraz bielszczan, służące integracji. 


W programie są warsztaty - tworzenia przedmiotów z papieru czerpanego, linorytu, wykonywania zdjęć w ciemni fotograficznej, filmowe - czy wyjścia w góry. Większość warsztatów odbywa się w Willi Teodora Sixta przy ulicy Adama Mickiewicza 24 w Bielsku - Białej. Wszystkie warsztaty są bezpłatne.
Projekt jest częścią działań programowych Polskiej Misji Medycznej i partnerów lokalnych w ośmiu miejscach w Polsce. Inicjatywa została sfinansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG. Jego głównym założeniem - jak podkreślają organizatorzy - jest integracja społeczna, stworzenie przyjaznych warunków oraz pomoc osobom w kryzysie, przybywającym z terenów objętych konfliktem zbrojnym. 


Poniżej link do aktualnych działań, link do zapisów na zajęcia: https://www.facebook.com/Przestrzeń-Przyjazna-Dzieciom-Простір-дружній-до-дітей-108532491893917

opr. JacK 

 

Na zdjęciu informacja o rozkładzie zajęć