Przesiądź się na rower

Na zdjęciu stacja miejskiego systemu wypożyczalni rowerów BBbike przy Sferze Stacja miejskiego systemu wypożyczalni rowerów BBbike przy Sferze. fot. Galeria Sfera

Do zamiany czterech kółek na dwa zachęca z okazji obchodzonego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi Galeria Sfera. Na terenie obiektu znajduje się stacja rowerów miejskich, nowy monitorowany parking rowerowy oraz dwa stojaki dla hulajnóg. 

– Galeria Sfera od lat promuje ekologiczne postawy oraz działania sprzyjające naszej planecie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do regularnego poruszania się rowerem po mieście. Wybór ten nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, ale również przyczynia się do poprawy powietrza oraz dbania o zasoby Ziemi. Monitorowany parking rowerowy na terenie galerii oraz dodatkowa stacja rowerów miejskich ułatwią bielszczanom łatwe przemieszczanie się dwukołowcami. Zapraszamy wszystkich do przyjeżdżania na zakupy komunikacją miejską lub rowerami, aby wspólnie świętować Dzień Ziemi każdego dnia – mówi dyrektor Galerii Sfera Monika Magner.
C

harakterystyczne zielone jednoślady miejskiego systemu wypożyczalni rowerów BBbike od 1 kwietnia do 31 października czekają w 24 stacjach rozmieszczonych w całym mieście, jedna z nich znajduje się przy Galerii Sfera.

– Pomimo panującej pandemii oraz ograniczonej liczby wydarzeń rowerowych,  z roku na rok zauważamy coraz większe zainteresowanie wypożyczaniem jednośladów. W ciągu ostatnich trzech lat system BBbike podwoił liczbę stacji rowerowych na terenie miasta; obecnie jest ich już 24. W tym czasie nastąpił również wzrost udostępnionych rowerów, których początkowo było 130, a obecnie udostępniamy 200 sztuk. Cieszymy się, że bielszczanie tak chętnie sięgają po rowery miejskie i tym samym kultywują ekologiczne postawy. Jednocześnie chcemy serdecznie podziękować Galerii Sfera za udaną współpracę i wszystkie działania zachęcające do jazdy na rowerze oraz pokazujące zalety tej aktywności – mówi dyrektor ds. rozwoju w firmie BikeU sp. z o.o. Marcin Jeż.

Galeria Sfera angażuje się w wiele działań ekologicznych, takich jak gromadzenie wód odpadowych (tak zwanej szarej wody), odzyskiwanie ciepłego powietrza (rekuperacja) oraz systematyczny recykling banerów reklamowych. Galeria posiada certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod, to metoda oceny zrównoważonego rozwoju dla planowania, infrastruktury i budynków.) na poziomie excellent. Na terenie galerii znajduje się stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz udogodnienia dla rowerzystów. W okresie wakacyjnym Sfera włącza się w charytatywną akcję Rower pomaga z Galerią Sfera, współorganizowaną z Fundacją Ekologiczną Arka. 

oprac. wag

 

Na zdjęciu stacja miejskiego systemu wypożyczalni rowerów BBbike przy Sferze
Stacja miejskiego systemu wypożyczalni rowerów BBbike przy Sferze. fot. Galeria Sfera
Na zdjęciu Stacja miejskiego systemu wypożyczalni rowerów BBbike przy Sferze
Stacja miejskiego systemu wypożyczalni rowerów BBbike przy Sferze. fot. Galeria Sfera