Powiat z pieniędzmi z RFIL

Na zdjęciu Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej Na zdjęciu Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Ponad 9,2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęło na konto powiatu bielskiego. Środki zostaną przeznaczone m.in. na ochronę zdrowia. Modernizacji budynku głównego doczeka się Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-Białej.

To inwestycja 3-letnia, która kończy się w tym roku. Pieniądze trafią też na informatyzację Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Spora część środków z RFIL zostanie przeznaczona na drogi powiatowe, a konkretnie na wkład własny do tych inwestycji. Mowa o niedawno rozpoczętych robotach: ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach oraz drodze w Zasolu Bielańskim w gminie Wilamowice. Na liście znalazła się też rozbudowa drogi na odcinku Międzyrzecze-Mazańcowice. Ta ostatnia jest już po przetargu, prace mają ruszyć w październiku.

Wśród zaplanowanych inwestycji, na które zostaną przeznaczone środki z RFIL znalazły się także: zagospodarowanie terenów przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, wymiana rozdzielni prądu w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, budowa obiektu przy ul. Asnyka, w którym znajdą się: archiwum urzędu oraz garaż dla samochodów służbowych. Pieniądze z funduszu pozwolą również na realizację zupełnie nowych zadań, takich jak: adaptacja budynku na potrzeby domu dziecka w Czechowicach-Dziedzicach, rozbudowa i remont Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach, wsparcie OSP i policji.
Starostwo chce wszystkie środki przyznane w ramach RFIL wydać do końca 2021 r.

oprac. ek