Potrafią strzelać

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zakończyły się zmagania w ramach Ligi Strzeleckiej szkół średnich z Bielska-Białej i całego regionu. 20 marca najlepsze drużyny strzeleckie i najlepsi strzelcy odebrali dyplomy i statuetki od prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, honorowego patrona zawodów.

- Bardzo się cieszę, że strzelectwo jest wśród uczniów szkół średnich takie popularne. W dzisiejszych czasach macie dużo łatwiejszych opcji spędzania wolnego czasu. Umiejętności, których przy okazji treningów nabywacie, są - zwłaszcza w tych czasach - niezwykle ważne. Sytuacja geopolityczna jest nieprzewidywalna i może się okazać, że ojczyzna będzie potrzebowała waszych umiejętności. Mam nadzieję, że nie będą one nigdy wykorzystywane w innych celach niż tylko sportowe. Gratuluję wszystkim osiągniętych rezultatów – mówił podczas wręczania nagród prezydent Jarosław Klimaszewski. 

Liga zorganizowana przez Klub Strzelecki LOK Ermador ma popularyzować strzelectwo sportowe, umożliwić rywalizację młodych strzelców oraz krzewić wśród nich poszanowanie i przestrzegania zasad fair play. Wzięły w niej udział drużyny z 11 szkół, które rywalizowały ze sobą podczas 4 spotkań, w ich trakcie odbywała się też rywalizacja indywidualna. Zawody zakończył wielkim finał o Puchar Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2023/24.


W strzelaniu z karabinu sportowego (KBKS) indywidualne trofeum zdobyła Julia Heczko, a w strzelaniu z karabinu pneumatycznego Justyna Waleczek. Ogólną klasyfikację indywidualną wygrała również Justyna Waleczek. 
Natomiast całe zmagania wygrała i Puchar Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2023/24 otrzymała drużyna Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bielsku-Białej. Drugie miejsce zajęła Bielska Szkoła Przemysłowa, a trzecie Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie. 


Klub Strzelecki LOK Ermador znajduje się przy ulicy Filarowej 52, w budynku Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących. Zajęcia prowadzą doświadczeni strzelcy sportowi, posiadający m.in. państwowe uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego wraz z wymaganymi prawem uprawnieniami, instruktorzy strzelectwa bojowego, sędziowie PZSS oraz licencjonowani zawodnicy PZSS z długoletnim stażem. Osoby te gwarantują najwyższą jakość szkoleń teoretycznych i praktycznych. 
Klub proponuje szkolenia i treningi strzelania z broni pneumatycznej długiej i krótkiej oraz z broni palnej kulowej i śrutowej. Celem szkoleń jest zapoznanie uczestników z budową broni, technikami strzeleckimi oraz zasadami bezpiecznej obsługi broni i bezpiecznego zachowania na strzelnicy. Oprócz zajęć teoretycznych prowadzone są również zajęcia praktyczne – systematyczne treningi i cykliczne zawody (również na strzelnicach otwartych). Klub prowadzi regularne treningi strzeleckie, a strzelcy biorą aktywny udział w zawodach regionalnych i ogólnopolskich. 


Więcej pod adresem: https://strzelnica-bielsko.pl/

JacK

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie