Porodówka pod Szyndzielnią zaprasza

Na zdjęciu dwoje malutkich dzieci źródło: FB Szpitala Wojewódzkiego

2 grudnia Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zaprasza na Dzień Otwarty. Jest okazja zdobycia wiedzy i umiejętności przydatnych każdej początkującej mamie.

Program Dnia Otwartego będzie realizowany w godz. 10.30-14.00. W tym czasie będą się odbywać spotkania ze specjalistami i warsztaty, w planach jest także zwiedzanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i loteria fantowa.

Eksperci - położne i lekarze oddziału – będą wyjaśniać kwestie dotyczące porodu, laktacji, opowiedzą o pielęgnacji noworodka, a także o profilaktyce w ginekologii. 

Urofizjoterapeutka przekaże porady dotyczące świadomego rozluźniania mięśni dna miednicy. Wyjaśni również, jak przygotować się do porodu oraz jak zadbać o siebie w połogu, z punktu widzenia fizjoterapeuty.

Czynne będzie stoisko z chustami - doradca noszenia dzieci pokaże i wyjaśni, jak zawiązać dziecko w chuście oraz jak prawidłowo nosić je w nosidle. Zaplanowano także Chustotańce, czyli lekcję tańca dla kobiet w ciąży i mam z maluszkami w chuście.

Istotną wiedzę na temat reagowania w stanach nagłych dzieci przekaże ratowniczka. 

O gromadzeniu komórek macierzystych opowie firma Progenis.

Odbędzie się także loteria fantowa - do wylosowania miedzy innymi bony podarunkowe do Dziecięcego Centrum Handlowego Duduś.

Organizatorzy proponują również fotowyprawkę - sesje zdjęciowe za zgodą na publikację w mediach społecznościowych oddziału.

Na zdjęciu plakat Dnia Otwartego