Poprawki krawieckie dla seniorów!

Na zdjęciu plakat fot. organizator

Od 6 marca w Bielsku-Białej wykonywane będą darmowe poprawki krawieckie dla seniorów!
Z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej w budynku przy ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32 działać będzie punkt poprawek krawieckich dla seniorów. W każdy poniedziałek w godz. 10.00-12.00 będzie można zostawić ubrania do naprawy, a w każdy piątek w godz. 10.00-12.00 je odebrać.


Z tego typu bezpłatnej usługi będą mogli skorzysta seniorzy, którzy posiadają Kartę Seniora. Każdy uprawniony senior będzie mógł raz w miesiącu naprawić jedną sztukę odzieży lub dwie raz na dwa miesiące. Odzież lub inne rzeczy pozostawione do naprawy muszą być czyste, a korzystający powinien zadbać o rzeczy potrzebne do naprawy, na przykład gumkę, zamek czy guziki.


Wśród usług będą m.in. skracanie spodni, spódnic czy innych ubrań, przyszywanie urwanych guzików czy wymiana zepsutego zamka.
Usługa będzie realizowana wolontaryjnie przez doświadczoną krawcową, z wieloletnim stażem pracy w zawodzie szycia na miarę. Jak zapowiadają organizatorzy to pierwsza tego typu inicjatywa, ale nie ostatnia.
Jednocześnie Rada Seniorów Miasta Bielska-Białej i Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zwraca się z apelem o aktywność do seniorów: Jeżeli ktoś z państwa ma w swoich rękach fach, a nie pracuje w zawodzie, nudzi się na zasłużonej emeryturze, ale jednak rozpiera go energia i chciałby dać jej ujście poprzez zaangażowanie się w realizację konkretnej usługi na rzecz swoich rówieśników w naszym mieście, prosimy o kontakt z Radą Seniorów w czwartki w godzinach 11.00-13.00, pod numerem telefonu 518676301 lub z Wydziałem Polityki Społecznej UM przy pl. Ratuszowym 6, pok. 225, tel. 33 497 14 92. 


Wasza pomysłowość ma granice jedynie w rozsądku! - podkreślają pomysłodawcy. 
Wszystkie informacje o darmowych poprawkach krawieckich dla seniorów i wielu innych inicjatywach można znaleźć na stronie www.seniorzybielsko.pl

opr. JacK 

Na zdjęciu plakat