Ostre dyżury chirurgiczne na zmianę

Na zdjęciu budynek BCO-SM przy ul. Wyspiańskiego 21 fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UMBB

Dwa bielskie szpitale - Szpital Wojewódzki oraz Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II – porozumiały się w sprawie pełnienia ostrych dyżurów na oddziałach chirurgii ogólnej. Wspólny harmonogram działa od 1 listopada.

Porozumienie zostało zawarte 31 października br. w siedzibie Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach, w obecności przedstawiciela wojewody śląskiego oraz dyrektorów Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego. Ustala ono listę ostrych dyżurów w poszczególnych dniach danego miesiąca dla oddziałów chirurgii ogólnej obu szpitali.

Ustalono, że pacjenci z rozpoznaniem schorzenia z zakresu chirurgii ogólnej będą kierowani przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej i innych uprawnionych lekarzy bezpośrednio do oddziału chirurgii ogólnej pełniącej ostry dyżur w danym dniu.

Harmonogram pełnienia ostrych dyżurów chirurgii ogólnej jest dostępny na stronach internetowych obu szpitali. Z harmonogramem na listopad można się zapoznać pod adresem https://www.onkologia.bielsko.pl/pliki/harmonogram_listopad.pdf. Wynika z niego, że szpitale będą naprzemiennie pełniły dwudniowe dyżury. Dziś i jutro dyżuruje BCO-SM, a 5 i 6 listopada – Szpital Wojewódzki.

W Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim funkcjonuje jedna zakontraktowana przez NFZ Izba Przyjęć, która znajduje się przy ul. Wyspiańskiego 21 w Bielsku-Białej.

r

Na zdjęciu Szpital Wojewódzki
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB