Odwaga jest kobietą

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Wręczenie statuetki Perła Podbeskidzia, pokaz filmu Hela oraz koncerty pianisty Mateusza Dubiela i zespołu Jaśmin - złożyły się na program gali 11. Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia 25 września w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Wydarzeniu w tym roku towarzyszyło hasło Odwaga jest kobietą.


- Społeczność kongresu kobiet ma olbrzymi dorobek. Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogę was wspierać. To dzisiejsze hasło jest bardzo na czasie. Monumentem tej odwagi są Ukrainki. Warto też wspomnieć o tym, co dzieje się w Iranie, gdzie kobiety wyszły na ulicę i walczą – tak naprawdę o prawo do bycia sobą. Nasze kobiety również mają mnóstwo wyzwań. Także i w Polsce musicie być bardzo odważne w walce o siebie, zmagać się ze stereotypami i ograniczeniami. Jeśli nie będziemy mieć wokół siebie takich właśnie silnych i odważnych kobiet – mężczyźni będą tchórzami - mówił podczas gali w Teatrze Polskim prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. 

W tym roku kongres wyróżnił działalność kilku pań. Podziękowania i dyplomy odebrał: Monika Wróbel z Fundacji 9sił, Joanna Kraj i Magdalena Pryga z Fundacji Psia Ekipa oraz Monika Beyga ze Stowarzyszenia Motomikołaje. Statuetkę Perła Podbeskidzia w tym roku otrzymała Grażyna Staniszewska.

– W moim przekonaniu odwaga dla odwagi nie jest kobietą. Natomiast odwaga kobieca musi mieć sens i swój cel, wtedy nie ma zmiłuj się. Trzeba zawsze wiedzieć, co i dlaczego się robi – mówiła Grażyna Staniszewska. Laureatka Perły Podbeskidzia podkreślała, że jej wszystkie działania to wypadkowa starań i poświęceń wielu ludzi, z którymi dane jej było współpracować. 

Uroczystą galę prowadzili szefowa kongresu i jednocześnie prezes fundacji Strefa Kobiet Agnieszka Nowak oraz aktor Teatru Polskiego Tomasz Lorek. 
11. Regionalnemu Kongresowi Kobiet Podbeskidzia patronowała poseł Mirosława Nykiel.


JacK 

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie