Oddaj krew, pamiętaj o Robercie

Na zdjęciu pobieranie krwi z ręki fot. pixabay

Kolejną akcję krwiodawstwa dla uczczenia pamięci Roberta Wośki, honorowego dawcy krwi, zastępcy naczelnika Wydziału Polityki Społecznej  Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, zaplanowano 2 marca przed Ratuszem. Zachęcamy do wzięcia udziału.

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach - Oddziałem Terenowym w Bielsku-Białej, organizuje akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 2 marca 2023 r. (czwartek) przy pl. Ratuszowym (przed budynkiem Ratusza, po prawej stronie od wejścia), w godzinach 8.00-14.00 Rejestracja osób chętnych do oddania krwi będzie prowadzona w holu Ratusza.

Marcowa akcja ma szczególne znaczenie, ponieważ poświęcona jest śp. Robertowi Wośko, byłemu zastępcy naczelnika Wydziału Polityki Społecznej UM, w drugą rocznicę śmierci. Robert był honorowym dawcą krwi, mocno zaangażowanym w propagowanie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Podczas drugiego etapu zakażeń Covid-19 anonimowo dyżurował jako wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. 17 marca 2021 r. zmarł w wyniku tej choroby.

Na zdjęciu Robert Wośko
Robert Wośko, zdjęcie archiwalne

W załączeniu informacje dla osób, które zdecydują się na oddanie krwi, przygotowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach – Oddział Terenowy w Bielsku-Białej. Na temat przeciwskazań możemy przeczytać pod linkiem: https://rckik-katowice.pl/przeciwwskazania

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tej cennej akcji. 

W 2023 roku, zaplanowane zostały jeszcze dwie akcje krwiodawstwa – w czerwcu i we wrześniu. O szczegółach Wydział Polityki Społecznej będzie informował w terminie późniejszym.

Na zdjęciu plakat informacyjny