Odblaski dla dzieci i seniorów

Na zdjęciu prezydent J. Klimaszewski rozdaje odblaski fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

20 tysięcy dzieci i 5 tysięcy seniorów w Bielsku-Białej zostanie wyposażonych w elementy odblaskowe. Pierwsza grupa otrzymała je 14 lutego w Szkole Podstawowej nr 9.

Zorganizowaną akcję rozdawania odblasków zorganizowano z inicjatywy trzech bielskich radnych - Romana Matyi, Karola Markowskiego i Maksymiliana Prygi. Fundatorami odblaskowych elementów są firmy: Suez, Inelo, Aksam, Safety First Salon BHP.
– Ta cenna inicjatywa sprawi, że każde dziecko chodzące do przedszkola lub szkoły podstawowej na terenie naszego miasta otrzyma odblask; również 5 tysięcy aktywnych seniorów zostanie w nie wyposażonych. Korzystanie z odblasków jest szczególnie ważne teraz, gdy często jest szaro. Niezwykle cieszę się z faktu, że na doskonały pomysł grupy radnych tak entuzjastycznie odpowiedział lokalny biznes. To przejaw społecznej odpowiedzialność biznesu. Dzięki tym firmom zabezpieczymy dzieci na wiele, wiele lat, a przecież wszystkim nam o to chodzi- mówił w Szkole Podstawowej nr 9 prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.
– Najpierw zgłosiliśmy wspólnie interpelację w tej sprawie, a potem pozytywną odpowiedź prezydenta zamieściliśmy na Facebooku. Ku naszej radości kilka firm natychmiast odpowiedziało na tę propozycję - powiedział radny Karol Markowski.
W trakcie spotkania w SP 9 maskotki Kuba i Śruba rozbawiały dzieci i uczyły je zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci śpiewały piosenki dotyczące odblasków i przepisów ruchu drogowego. – Elementy odblaskowe zwiększają nasze bezpieczeństwo. Odblaski są widoczne nawet z odległości 150 metrów. Jestem przekonany, że dzięki nim zdarzeń drogowych z pieszymi będzie dużo mniej - przekonywał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej kom. Krzysztof Stankiewicz.

JacK