#niebojesię w Bielsku-Białej

Uczestnicy happeningu fot. Era Nowych Kobiet Bielsko-Biała

Inspirujące kobiety, eksperci prawa i psychologii oraz spotkanie z Joanną Przetakiewicz – 19 lipca w Galerii Sfera odbył się happening #niebojesię, który jest częścią ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez fundację Era Nowych Kobiet.

Celem kampanii #niebojesię jest dodanie siły, odwagi i zainspirowanie kobiet do dokonywania zmian. A jest o czym rozmawiać, bo według Światowej Organizacji Zdrowia Polki są na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o akceptację samych siebie. Organizatorkami wydarzenia na terenie Bielska-Białej były: Anna Hołubińska i Renata Toboła z Follow My Flow LifeStyle Blog & Ery Nowych Kobiet Bielsko-Biała.

W ramach happeningu z udziałem m.in. Joanny Przetakiewicz w Klubie Klimat w Galerii Sfera odbyła się debata poświęcona tematom bliskim każdej kobiecie: rozwojowi osobistemu i zawodowemu, a także ochronie przed różnymi rodzajami przemocy. Warto zaznaczyć, że podczas spotkania obecnym towarzyszyła reprezentująca Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich mecenas Agata Szypulska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, a udział w nim wzięli zastępca prezydenta Adam Ruśniak i posłanka na Sejm RP, znana ze swojego zaangażowania w działalność na rzecz kobiet, wieloletnia patronka Kongresu Kobiet Podbeskidzia Mirosława Nykiel.

Podczas debaty pod hasłem #niebojesie prosić o pomoc głos zabrały ekspertki w różnych dziedzinach z terenu Bielska-Białej, kobiety mądre, inspirujące i motywujące do działania: dyrektor Valeo-Siemes Polska Magda Kolary-Pabich, psycholożka Grażyna Liana, ekspertka ds. projektów unijnych Adriana Łysiak, działaczka ruchu Porozumienia bez Przemocy Monika Naturska oraz dyrektor Przedszkola Anglojęzycznego Oxford Natalia Boumaza.

Na scenie w Klubie Klimat głos zabrały także bohaterki książki Joanny Przetakiewicz Nie bałam się o tym rozmawiać - historie bez retuszu - Iza, Agnieszka i Karolina, które inspirowały uczestników spotkania swoją odwagą i żelazną siłą ducha. Era Nowych Kobiet to najdynamiczniej rozwijający się ruch społeczny w Polsce, który liczy obecnie 500.000 członkiń, a strona ENK notuje 30 milionów wyświetleń on-line miesięcznie. Misją ENK jest edukacja i inspirowanie do transformacji osobistej i zawodowej, które mają pomóc w budowaniu poczucia własnej wartości i akceptacji, trwałych relacji, niezależności finansowej i poczucia szczęścia.

Źródło: Era Nowych Kobiet Bielsko-Biała

oprac. ek