Naprawione przystanki

Na zdjęciu wymienione ławki na przystanku Os. Sarni Stok Wymienione ławki na przystanku Os. Sarni Stok, fot. Wydział Komunikacji UMBB

Nowe siedziska, zadaszenia i tablice informacyjne na przystankach – to efekt remontów bieżących infrastruktury przystankowej w mieście zleconych przez Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W I półroczu br. na 30 wiatach przystankowych wymieniono wyeksploatowane siedziska i oparcia, a także wypalone od słońca lub przeciekające zadaszenia. Na głównym ciągu komunikacyjnym zaktualizowanych zostało 20 tablic czołowych z nazwami przystanków i z numerami kursujących przez nie linii. 45 wiat przystankowych doposażono w gablotki do prezentowania rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej, a także w tablice czołowe z nazwą oraz numerem przystanku. 

To jednak nie koniec zaplanowanych na ten rok prac remontowych. Jak zapowiadają urzędnicy, w najbliższym czasie gruntownemu remontowi zostaną poddane przystanki, które zostaną oczyszczone z odpadającej farby i w całości odmalowane.

opr. JacK 

 

Na zdjęciu wymienione ławki na przystanku Kamienica
Wymienione ławki na przystanku Kamienica, fot. Wydział Komunikacji UMBB