Nagroda w konkursie filmowym

Prezydent z nagrodą i osobami towarzyszącymi od prawej Ewa Kozak, Anna Zgierska z Wydziału Kultury i Promocji bielskiego Ratusza, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz członkini jury Ivana Bilkova, fot. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Bielsko-Biała może poszczycić się kolejną nagrodą, zdobytą w konkursie filmowym 17. FilmAt Festival - Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych. Film promocyjny naszego miasta, zatytułowany Bielsko-Biała – miasto w górach. Tu chce się żyć, został uznany przez międzynarodowe jury za najlepszy film promujący miasto.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 lutego 2023 roku w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki, a nagrodę dla Bielska-Białej odebrał prezydent Jarosław Klimaszewski.

Jak stwierdzili jurorzy, ostateczny wybór w każdej z kategorii był niełatwy, gdyż poziom tegorocznych filmów był bardzo wysoki.

Jury 17. FilmAT Festival pracowało pod przewodnictwem filmowca o międzynarodowym dorobku i doświadczeniu, producenta filmu Piotruś i wilk, który w roku 2008 zdobył Oscara Zbigniewa Żmudzkiego. Wśród jurorów byli specjaliści do spraw filmu z dziedziny marketingu, reżyserii czy produkcji filmowej.

W ich gronie znalazł się m.in. brytyjski reżyser, producent filmowy i dokumentalny, kierujący jednym z najbardziej profesjonalnych zespołów filmowych, David Cooper. W swoim dorobku zgromadził ponad 200 filmów. To jeden z najczęściej nagradzanych w świecie twórców filmów dokumentalnych i promocyjnych: kulturalno-turystycznych i korporacyjnych.

Na festiwalu w Warszawie gościł także Alexander Camel – Prezydent CIFFT, Międzynarodowego Komitetu Turystycznych Festiwali Filmowych (International Committee of Tourism Film Festivals). W swoim wystąpieniu zaznaczył ważną rolę, jaką uczestnictwo w międzynarodowych festiwalach odgrywa dla budowania wizerunku i promocji miast, regionów i krajów.

Tymczasem na kolejne tegoroczne festiwale wyrusza najnowszy film promujący Bielsko-Białą w reżyserii Tomka Walczaka, pt. Bielsko-Biała – miasto zawsze dla ludzi. Oceniając ogromne dotychczasowe zainteresowanie, jakie ten film wzbudził wśród internautów, należy przypuszczać, że może on zdobyć także wiele laurów dla jego twórcy i Bielska-Białej. Trzymajmy kciuki!

źródło: Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Alexander Camel – Prezydent CIFFT
Alexander Camel – Prezydent CIFFT, fot. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie