Muzyczna historia miasta

Na zdjęciu dwa śpiewający wokaliści fot. archiwum Bielskiego Almanachu

Bielskie Archiwum Muzyczne powstaje na profilu Bielski Almanach przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. W jednym miejscu organizatorzy zbiorą notki biograficzne, zdjęcia i muzykę bielskich artystów. 
To pierwsza tego typu próba usystematyzowania historii naszej muzyki. Archiwum obejmie zarówno ikony bielskiej muzyki, jak i artystów popularnych lokalnie. Znajdą tam swoje miejsce takie gatunki muzyczne, jak big-bit, muzyka rockowa, piosenka, poezja śpiewana, jazz. W końcu bielska muzyka ma różne oblicza.
W Bielskim Almanachu zaprezentowani zostaną wykonawcy działający współcześnie i przed laty. Bielskie Archiwum Muzyczne pokaże, kto z bielskich muzyków był popularny w latach 60., 70. czy 80. Znajdą w nim miejsce nieznane zdjęcia i najważniejsze fakty z historii bielskiej muzyki oraz biografie artystów. 
Jeśli mają państwo w swoich archiwach ciekawe materiały o bielskiej muzyce, to twórcy Bielskiego Archiwum Muzycznego proszą o kontakt mailowo bielskialmanach@gmail.com lub telefonicznie i przez Messengera – kontakt przez stronę http://www.bielskialmanach.pl/, https://www.facebook.com/bielskialmanach
Archiwum powstaje przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. 

oprac. wag