Można odwiedzać pacjentów

Na zdjęciu Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Wraca normalność! Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej umożliwił odwiedziny hospitalizowanych pacjentów. Wizyta nie może trwać dłużej niż 15 minut i musi zostać wcześniej umówiona z kierownikiem lub ordynatorem oddziału. Zgodę na spotkanie z pacjentem otrzymuje jedna, najbliższa dla chorego osoba. 

Całkowity zakaz odwiedzin z powodu pandemii SARS CoV-2  w tej placówce trwał od marcu ubiegłego roku. Zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego dr Krzysztof Pliszek wyjaśnia, że decyzja to efekt coraz stabilniejszej sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz postępującego procesu szczepień przeciwko Covid 19.
- Kierując się jednak troską o bezpieczeństwo pacjentów i ich rodzin, apelujemy, aby zgłaszały się osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid 19 lub ozdrowieńcy – mówi dr Krzysztof Pliszek. 

Wizyty są możliwe w godzinach od 15.00 do 18.00. każdego dnia. Pomimo luzowania obostrzeń nadal trzeba na terenie Szpitala Wojewódzkiego przestrzegać reżimu sanitarnego. Każdy odwiedzający musi mieć maseczkę, zasłaniającą nos i usta, a także dezynfekować ręce. Konieczne jest również zachowanie podczas odwiedzin co najmniej 1,5 metrowego dystansu od pacjenta. 
Odwiedziny odbywają w miejscu ustalonym przez personel danego oddziału. Na sali chorych jedynie w sytuacji, gdy pacjent przebywa tam sam. Gdy w pokoju hospitalizowanych jest więcej osób, wówczas spotkanie organizowane w innym pokoju. Przed i po wizycie pomieszczenie jest dokładnie wietrzone. 

opr. JacK