Możemy zmienić psi świat

Na zdjęciu psy do adopcji Psy do adopcji

Przypominamy, dzisiaj 4 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. To idealna okazja, żeby zwrócić uwagę na los bezdomnych psów i kotów. Pomyślmy wtedy o ich codziennych trudach i cierpieniu, szczególnie tych żyjących na ulicy czy w schroniskach, i zastanówmy się, co możemy zrobić, by im pomóc. 

- Podstawą zapobiegania bezdomności zwierząt jest ich kastracja oraz czipowanie. Zaletą kastracji jest nie tylko przeciwdziałanie niekontrolowanemu mnożeniu się zwierząt, ale również zminimalizowanie ryzyka zachorowań na niektóre nowotwory, zmniejszenie agresji i chęci ucieczki. Dodatkowo zwierzęta wykastrowane nie będą znaczyć terenu. Czipowanie zwierząt to w wielu przypadkach jedyny skuteczny sposób na odnalezienie zaginionych lub skradzionych zwierząt – informuje Krystyna Rejmańska z Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Zanim kupisz psa czy kota, sprawdź, ile psich i kocich nieszczęść czeka w schroniskach na nowy dom. Różnorodność schroniskowych psów i kotów pozwoli wybrać odpowiedniego przyjaciela dla siebie. W schronisku dla bezdomnych zwierząt znajdziemy zarówno małego kundelka, jak i pięknego, dużego owczarka niemieckiego.

-  Udostępniaj posty adopcyjne schronisk – apelują osoby zajmujące się bezdomnymi zwierzakami. 

- Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt to również dobra okazja do wsparcia zbiórek na bezdomne zwierzaki. W tym wyjątkowym dniu apelujemy o dom dla każdego bezdomnego zwierzęcia. Adoptowany zwierzak będzie wiernym, kochającym członkiem rodziny. Adoptując zwierzę ze schroniska, ratujesz mu życie – mówi Krystyna Rejmańska.

W Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej behawiorystka oraz wolontariusze doradzą oraz pomogą wybrać odpowiedniego psa lub kota. Schronisko można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz.11.00-16.00, w czwartki 11.00-17.00 i w soboty 11.00-14.00.

Osoby zainteresowane adopcją, wsparciem finansowym czy wolontariatem powinny odwiedzić strony internetowej schroniska:
https://schronisko.bielsko-biala.pl/
https://www.facebook.com/schroniskoreksio/?locale=pl_PL

Uratowanie jednego psa nie zmieni całego świata, ale dla tego jednego psa zmieni się cały świat!

 

Na zdjęciu pies do adopcji