Mozaika BB – czyli o tym, co nas łączy

na zdjęciu dwie kobiety podczas wyklejania mozaiki fot. DK im. Wiktorii Kubisz

24 października br. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz odbył się koncert oktetu wiolonczel NOSPR.  Artyści  jednej z najlepszych w orkiestr w Polsce na finał realizowanego przez Kubiszówkę projektu Mozaika BB – nasz świat wartości brawurowo wykonali mozaikę utworów klasycznych i filmowych.

Koncert uświetniający finał projektu Mozaika BB – nasz świat wartości został poprzedzony krótką relacją filmową z przeprowadzonych działań. Na ekranie zobaczyliśmy debatę na temat wartości łączących mieszkańców miasta, warsztaty mozaiki oraz jej montaż na murze za budynkiem Kubiszówki. Stworzone w ramach projektu dzieło opowiada o współpracy, wolności, tolerancji i szacunku. O tym, co w człowieku najlepsze i najpiękniejsze, opowiedzieli też, wykorzystując magię muzyki, występujący tego wieczoru na scenie Kubiszówki artyści.

Projekt Mozaika BB – nasz świat wartości został zrealizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje.


Więcej na temat projektu można przeczytać pod adresem: https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/3/powstanie-mural-mozaika

r

 

na zdjęciu muzycy na scene podczas koncertu muzyki poważnej
fot. DK im. Wiktorii Kubisz