Mniej rygorystyczne zasady odwiedzin

Na zdjęciu Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W związku ze zmniejszeniem ilości zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadził mniej rygorystyczne zasady odwiedzin. W dni powszednie pacjenta może jednorazowo odwiedzić jedna osoba w godzinach od 15.00 do 18.00. W dni świąteczne jest to możliwe w 14-18.00. Wizyty nie mogą trwać dłużej, niż pół godziny.

Wizyty w innych godzinach możliwe będą w szpitalu tylko w uzasadnionych przypadkach.

- Apelujemy, aby bliscy, którzy chcą zobaczyć się z osobą przebywającą w Szpitalu Wojewódzkim, przestrzegali zasad ustalonego reżimu sanitarnego. Nie odwiedzali pacjentów po kontakcie z osobą zakażoną i nie przychodzili do naszej placówki w przypadku podejrzenia rozwijającej się infekcji - apeluje rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Anna Szafrańska..

Osoba, która chce wejść na oddział, nie może mieć takich objawów jak katar, kaszel, gorączka i ból gardła.

Każdy, kto zamierza zobaczyć się z pacjentem hospitalizowanym na oddziale musi zdezynfekować ręce, mieć zasłonięte usta oraz nos podczas całego pobytu, a także ograniczyć do minimum artykuły dostarczane choremu.
 

r