Mniej łóżek covidowych

Na zdjęciu Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zmniejsza liczbę łóżek dla chorych na Covid 19. Pierwszym etapem odmrożenia miejsc covidowych, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, objęto Oddział Neurochirurgiczny. Decyzja ma związek ze spadkiem liczby chorych na Covid 19. 

Po uwolnieniu 22 łóżek dla osób zakażonych  koronawirusem, które funkcjonowały na Oddziale Neurochirurgicznym, Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 164 łóżkami dla pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid 19. W tym jest 17 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla osób, które wymagają respiratoterapii. Dodatkowo osiem łóżek dla pacjentek chorych na Covid-19 znajduje się na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego. 

Szpital Wojewódzki, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, planuje w następnych dniach odmrażać kolejne oddziały, przystosowane w ostatnich tygodniach wyłącznie do hospitalizacji chorych na Covid 19. 

r