Młodzi na rynku pracy 

Na zdjęciu uczestnicy spotkania fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczyli w konferencji pt. Młodzi na rynku pracy zorganizowanej 13 marca w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. 

Konferencja stanowiła uroczyste podsumowanie projektu uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej pod nazwą Pewne wybory. Drużyna, która stworzyła projekt oraz portal internetowy Pewne wybory (https://www.pewnewybory.pl/) walczy o główną nagrodę w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

W spotkaniu uczestniczyło 595 uczniów, obecny był również prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Inspirujące panele oraz warsztaty dla nich przygotowali partnerzy i organizatorzy konferencji: Młodzieżowa Rada Miasta, pełnomocnik prezydenta ds. osób młodych w Bielsku-Białej, przedstawiciele - Stowarzyszenia Umarłych Statutów, Biuro Karier ATH, Redakcja BB, Koło Naukowe Little-Psychologist oraz Koła Naukowe Reset i Defibrylator. 

- Uczestnicy spotkania poznali tajniki kreowania marki osobistej na współczesnym rynku pracy, pozyskali wiedzę z zakresu kształtowania kompetencji zawodowych i obywatelskich, mieli też okazję zapoznać się z ofertą akademicką uczelni. Starsze klasy uczestniczyły w panelach dotyczących trendów na rynku zawodowym oraz efektywnego szukania pracy, a także personal brandingu, natomiast młodsi uczniowie rozmawiali o prawach ucznia w szkole – informuje pełnomocnik prezydenta ds. osób młodych w Bielsku-Białej Paulina Żmijowska.

opr. JacK

Na zdjęciu troje młodych ludzi
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

 

Na zdjęciu przemawia prezydent Jarosław Klimaszewski
fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB