Młodzi mają środki do wykorzystania

Na zdjęciu plakat fot. organizator

Uwaga młodzi ludzie ze szkół średnich w Bielsku-Białej! Rusza pierwsza edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której wydatkowaniu decydują bezpośrednio mieszkańcy. Młodzieżowy Budżet Obywatelski powstał z myślą o tym, aby o przeznaczeniu części miejskich pieniędzy decydowała bezpośrednio także młodzież. W ramach MBO każda z 27 bielsko-bialskich szkół ponadpodstawowych otrzyma 10.000 zł do wykorzystania. 

- Pomysł do MBO może złożyć każdy uczeń szkoły. Musi on zebrać 15 podpisów uczniów wyrażających poparcie dla projektu. Projekt powinien być zgodny ze statutem szkoły i być możliwy do wykonania. Zakres projektu jest dowolny, przy czym powinien on mieścić się w podstawowych założeniach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego - przyczyniać się do krzewienia postawy obywatelskiej wśród młodzieży, zmiany otoczenia szkolnego na lepsze czy poprawy warunków panujących w szkole  - informuje pełnomocniczka prezydenta miasta ds. osób młodych Paulina Żmijowska.

Szczegóły, regulamin i potrzebne dokumenty znajdują się na stronie https://bielsko-biala.pl/mlodziezowa-rada-miasta-bielska-bialej w zakładce Młodzieżowy Budżet Obywatelski - po kliknięciu od razu pojawiają się wszystkie niezbędne informacje:

oprac. JacK