Mistrzostwa Bielska-Białej w biegu na 70 m

Na zdjęciu Tomasz Wiącek Tomasz Wiącek. fot. KS Sprint

29 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym Sprintu w Wapienicy w ramach Dni Bielska-Białej oraz obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta w Biegu na 70 m. Zwyciężył zawodnik KS Sprint Tomasz Wiącek.

Uczestnicy wystartowali w sześciu kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-13 lat, 14-17 lat, 18-35 lat, 36-55 lat i powyżej 65 lat, było ich w sumie 40. Najliczniejszą była najmłodsza grupa, która liczyła 21 uczestników – 19 chłopców i dwie dziewczynki. Wszyscy zaciekle rywalizowali o wygraną.
Najszybszym zawodnikiem okazał się siedemnastoletni Tomasz Wiącek, który po podsumowaniu wszystkich wyników został pierwszym rekordzistą świata w biegu na 70 m z wynikiem 8.47s. Oprócz dyplomu i medalu T. Wiącek otrzymał okolicznościową statuetkę.

Miejsca na podium zajęli także inni przedstawiciele Sprintu, Maksymilian Anus wygrał w kategorii 10-13 lat, a Wiktor Kałuża zajął drugie miejsce w tej samej kategorii. Trenerką wszystkich medalistów Sprintu jest Katarzyna Dobija.

W każdej grupie wiekowej zostało wyłonionych trzech najszybszych uczestników i uczestniczek, którzy otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale.


oprac. JacK