Miasto w otoczeniu górskich lasów

Na zdjęciu buczyna w Cygańskim Lesie źródło: organizatorzy

Jeżeli interesujesz się ekologią i botaniką naszego terenu, to nie powinieneś przegapić Edukacyjnego Spaceru Przyrodniczego pn. Bielsko-Biała  - miasto w otoczeniu górskich lasów, na który zapraszają 24 września Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego oraz Polska Szkoła Dendrologii i Arborystyki.

Tego dnia odbędą się dwie tury spaceru – o godz. 10:00 oraz 13:00. Miejsce zbiórki wyznaczono na Błoniach przy górnym wejściu.
Spacer prowadzić będzie dr Wojciech Zarzycki - nauczyciel akademicki, edukator i autor licznych artykułów i książek z zakresu botaniki i ekologii.

Bielsko-Biała jako jedno z nielicznych miast w Polsce może się poszczycić posiadaniem na swoim terenie gór z prawdziwego zdarzenia. Bo tak się składa, że kawałek Beskidu Śląskiego pod względem administracyjnym leży w Bielsku-Białej! W trakcie spaceru nie opuścimy więc miasta, a nie dość, że odwiedzimy potężne Karpaty, ciągnące się łukiem od Rumunii do Austrii, to jeszcze poznamy lasy o charakterze zbliżonym do naturalnego i nauczymy się, jak można je rozpoznać. Uważne oko w trakcie spaceru będzie mogło dostrzec ślady historycznego użytkowania tych terenów - zawsze w jakimś stopniu oddziałującego na środowisko, a uważne ucho dowie się czym jest ekologia i dlaczego nauka ta jest tak ważna dla przetrwania ludzkiej cywilizacji - zachęcają organizatorzy.

Na spacery wstęp jest wolny, obowiązują zapisy. 
Zapisy: przyrodniczebb@gmail.com (liczba miejsc ograniczona)

opr. JacK

Plakat imprezy