Miasto pani Marii

Na zdjęciu Teatr Polski w Bielsku-Białej Teatr Polski w Bielsku-Białej, fot. archiwum TP

To na pewno będzie wydarzenie nie tylko artystyczne. Na kilka godzin po raz pierwszy w historii z powodu koncertu zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zamkowa na odcinku od ul. ks. Stanisława Stojałowskiego do placu Żwirki i Wigury. O godzinie 19.30 zacznie się tam koncert piosenek Marii Koterbskiej Miasto pani Marii, a po nim iluminacje na murach zamku z muzyką zespołu The ThreeX.

Największe przeboje Marii Koterbskiej - w hołdzie dla zmarłej w styczniu tego roku wyjątkowej artystki, królowej swingu i gwiazdy polskiej sceny muzycznej drugiej połowy XX wieku, kochanej przez całą Polskę, ale sercem oddanej zawsze Bielsku-Białej – zaśpiewają aktorzy Teatru Polskiego. Scena będzie umieszczona w oknie bielskiego teatru. Parasolki, Karuzela, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Brzydula i rudzielec i wiele innych piosenek usłyszymy w wykonaniu Anny Guzik, Marty Gzowskiej-Sawickiej, Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt, Grzegorza Margasa, Tomasza Lorka oraz Adama Myrczka. Śpiewającym aktorom towarzyszyć będzie kilkudziesięciu muzyków Bielskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jacka Obstarczyka, a koncert poprowadzi niezrównany autor wielu piosenek, które stały się przebojami polskiej sceny muzycznej, Jacek Cygan.

O godz. 21.00 rozpoczną się iluminacje na murach Zamku Sułkowskich, którym towarzyszyć będzie koncert zespołu The ThreeX. To nowoczesne trio instrumentalne łączące wirtuozerię wykonania z humorem. Zespół tworzą znakomici muzycy pianista Jacek Obstarczyk oraz skrzypkowie Jacek Stolarczyk i Krzysztof Kokoszewski.

Będzie to ostatni akcent wyjątkowych 10-dniowych Dni Bielska-Białej świętowanych 70 lat po połączeniu obu miast.

wag

 

Na zdjęciu Maria Koterbska
Maria Koterbska

 

Na zdjęciu The ThreeX
The ThreeX, fot. archiwum zespołu