Miasto od zawsze dla ludzi

Na zdjęciu budynek Kadr z filmu

Nowy film promujący Bielsko-Białą, nasycony nostalgią, ale też bardzo współczesną energią, nakręcił bielszczanin Tomasz Walczak. Film pt. Bielsko-Biała – miasto od zawsze dla ludzi miał swoją premierę podczas gali rozdania Ikarów 2022 16 stycznia w Teatrze Polskim.


T. Walczak stworzył autorską, czułą wizję rodzinnego miasta – miasta, o którym mówi, że to dzięki niemu stał się artystą. W kilkuminutowej opowieści, będącej poetyckim dialogiem współczesności z przeszłością, ilustrowanym zdjęciami najpiękniejszych miejsc w mieście (starówka, zamek, teatr, kamienice, widoki centrum i okolic miasta z lotu ptaka) i uzupełnionym muzyką, dziadek tłumaczy wnuczce, na czym polega fenomen Bielska-Białej – miasta od zawsze dla ludzi. 
- Od czasu, kiedy ja byłem młody, tak wiele się zmieniło - mówi. 
– Chodź, dziadku, wszystko ci pokażę – uśmiecha się wnuczka. 


Dlatego prócz wiedeńskiej architektury i szacownych wnętrz pojawiają się w filmie dynamiczne ujęcia z bielskich tras Enduro Trails, plenerowych koncertów i innych kulturalnych atrakcji miasta.
Projekt powstał przy pomocy nowoczesnych technologii, zastosowano w nim ujęcia efektowe hyperlapse i zdjęcia zrobione z drona sportowego FPV. Podkład muzyczny stanowi kompozycja muzyczna Łukasza Łędzkiego z wokalami Magdy Przychodzkiej.