Miasto kwiatów z Afromentalem

Na zdjęciu publiczność na Rynku i koncert zepołu Afromental fot. Lucjusz Cykarski / BCK

Zespół Afromental wystąpił 4 września na Rynku w koncercie Miasto kwiatów. Podsumowano nim plebiscyt Terra Flower Power na najpiękniej ukwiecone miasto, w którym Bielsko-Biała zajęło pierwsze miejsce. Przed koncertem prezydent Jarosław Klimaszewski podziękował wszystkim za głosy oddane na nasze miasto.

W plebiscycie, którego wyniki ogłoszono 19 sierpnia, stolica Podbeskidzia uzyskała ponad 5.100 głosów (5.137), zostawiając rywali daleko w tyle. Drugie w plebiscycie Olecko miało ponad 2.300 głosów.

Podobnie jak rok temu, Rynek, na którym odbywało się świętowanie, został przybrany tysiącami roślin wypożyczonych od lokalnych ogrodników. W tej pięknej scenerii wystąpił zespół Afromental.

Konkurs na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce był organizowany przez blog www.inspirowaninatura.pl oraz firmę Terra Group. Główna nagroda to 9.000 zł, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup kolejnych kompozycji kwiatowych do Bielska-Białej.

Przed koncertem podsumowany został także konkurs fotograficzny zorganizowany przez Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego. Uczestnicy konkursu mieli wykonać zdjęcie przedstawiające ekspozycję kwiatową przygotowaną na zlecenie Wydziału Gospodarki Miejskiej UM. Jury nagrodziło najlepszych uczestników. Nagrody otrzymali: Monika Grabowska, Paulina Janik, Anna Kliś, Katarzyna Wacławczyk.

JacK

 

Na zdjęciu prezydent z nagrodą dla Bielska-Białej