#Mamybliżej Bielsko-Biała

Na zdjęciu mama z dzieckiem na rękach fot. materiały organizatora

Grupa pod nazwą #Mamybliżej Bielsko-Biała powstała w mediach społecznościowych. Pomysł jest odpowiedzią na trudności i problemy, które zauważyli psycholodzy w swojej codziennej pracy. Coraz częściej obserwują oni, jak ciężkie w dzisiejszych czasach może być macierzyństwo. Bez wsparcia bliskich, bez możliwości wyjścia na kawę - samotne mamy - w pustym domu.

Grupa #Mamybliżej Bielsko-Biała to miejsce, gdzie każda mama będzie mogła znaleźć towarzystwo, kompankę podróży przez okres dorastania dziecka. Co więcej, jest to szansa dla kobiet z Ukrainy na znalezienie nowych przyjaciółek i wsparcia w naszym mieście.

Dołączenie do grupy i aktywność na niej są nieodpłatne, nie służą też reklamie. Jej organizatorzy chcą tworzyć bezpieczne miejsce nie tylko jako specjaliści, psychologowie, ale głównie mamy. Ich zamiarem jest przeciwdziałanie samotności mam, pomoc im w tym trudnym okresie ogromnej zmiany w życiu każdej kobiety.

Szukasz innej mamy na przejażdżkę z dzieckiem rowerem? Chciałabyś porozmawiać, kiedy twoje dziecko bawi się w piaskownicy? Męczy cię siedzenie ciągle w domu z dzieckiem? Potrzebujesz towarzyszki do kina na nową bajkę, która dopiero wyszła? Masz ochotę na lody z koleżanką? Poszukujesz przyjaciółki z Ukrainy i Polski, żeby porozmawiać? Ta grupa jest dla Ciebie! – piszą jej twórcy i zapraszają do grupy na Facebooku dostępnej dla wszystkich mam w okolicy, bez względu na pochodzenie.

Mamy Bliżej Bielsko-Biała to miejsce, gdzie każda mama może dostać wsparcie innej mamy, umówić się na kawę albo spotkanie na placu zabaw. Tutaj można znaleźć przyjaciółkę, opowiedzieć o swoich trudnościach, poprosić o radę. Bo nikt nie potrafi lepiej zrozumieć matki niż inna matka. Grupa ma być początkiem, zapoznaniem się, umówieniem, pierwszym kontaktem, który może przerodzić się nawet w długoletnią przyjaźń.

To grupa inna niż wszystkie. Nie ma tu miejsca na transmisję sprzedaży, polecanie środków do sprzątania czy ogłoszenia handlowe. Nie można wystawić działki na sprzedaż ani poskarżyć się na nietrafionego stolarza. To miejsce tylko dla kobiet, które mają dzieci, myślą o założeniu rodziny lub doświadczyły straty dzieci. To bezpieczne miejsce, którego administratorami i moderatorami są psychologowie prowadzący stronę na Facebooku Mamy bliżej. Idea jest prosta: spotkać się, poznać, znaleźć wsparcie i zrozumienie u innej mamy. Niezależnie od wieku, zawodu i doświadczenia.

Czasami matki wstydzą się prosić o wsparcie - przecież trzeba sobie zawsze dawać radę! Tak naprawdę, nawet superbohaterowie bywają zmęczeni, potrzebują czasu, żeby przystosować się do nowej sytuacji i nie wszystko od razu umieją. Według badań, aż co piąta mama cierpi na depresję poporodową. Superbohaterowie też potrzebują wsparcia!

Szczególne zaproszenie do grupy jej twórcy wystosowują do samotnych mam oraz tych, które większość czasu spędzają z dziećmi w domu i często nie mają się do kogo odezwać. Każda mama jest ważna, a jej doświadczenie najcenniejsze na świecie. Niekoniecznie musisz teraz czegoś potrzebować od innej mamy, ale może inna mama potrzebuje Ciebie?

Adres grupy https://www.facebook.com/groups/702338870758039.

oprac. ek

Na zdjęciu mamy siedzące na kanapie