Małżeństwa na wzór

na zdjęciu prezydent i jubilaci fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

16 listopada w sali sesyjnej bielskiego Ratusza odbyło się kolejne w tym roku spotkanie z parami małżeńskimi, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat. Małżonkowie otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Małżonków – jubilatów powitał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Złożył im gratulacje i życzenia oraz odznaczył szacownych gości Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń przyłączył się także ksiądz kanonik Krzysztof Strzelczyk z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.

50-lecie małżeństwa tego dnia świętowali - Jadwiga i Zdzisław Dróżdż, Krystyna i Stanisław Falenderowie, Krystyna i Ryszard Gąsiewiczowie, Halina i Czesław Handzlikowie, Mirosława i Zygmunt Jakszowie, Małgorzata i Zdzisław Janiccy, Grażyna i Ryszard Jaworscy, Maria i Jan Kaczkowscy, Czesława i Józef Kopka, Zofia i Zenon Kowalscy, Barbara i Józef Lewiccy, Urszula i Wiesław Łękawowie, Aleksandra i Henryk Michalakowie, Halina i Bolesław Mojscy, Małgorzata i Lucjan Nowakowie, Danuta i Roman Puchałowie, Helena i Józef Paluchowie, Danuta i Jan Pyciowie, Dorota i Ryszard Sojeccy, Teresa i Henryk Sosnowscy, Jadwiga i Jan Sowińscy, Krystyna i Jerzy Tesarczykowie.

Gośćmi spotkania w Ratuszu byli także obchodzący jubileusz 60 lat wspólnego życia: Maria i Kazimierz Góralczykowie, Dorota i Jan Kocotowie, Irena i Tadeusz Mrowcowie, Władysława Andrzej Szczurkowie, Maria i Stanisław Więckowie. Natomiast 65 lat pożycia małżeńskiego świętują - Stanisława i Henryk Buszowie, Zofia i Jan Podolakowie, Weronika i Jan Składanikowie, Małgorzata i Franciszek Szczepanowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

JacK

na djęciu prezydent

 

na zdjęciu jubilaci

 

na zdjęciu prezydent i jubilaci

 

na zdjęciu prezydent i jubilacie

 

na zdjęciu jubilaci

 

na zdjęciu jubilaci

 

na zdjęciu jubilaci
Zdjęcia: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB