Małżeńskie świętowanie

Na zdjęciu stojący człowiek fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Kolejne grupa małżeństw z długoletnim stażem spotkała się 17 listopada w bielskim Ratuszu, aby świętować swój jubileusz małżeński. 


Prezydent Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim zaprosił do Ratusza pary małżeńskie, które obchodziły 50 lat i więcej wspólnego życia. Włodarz miasta złożył im gratulacje i życzenia, wręczył również Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń jubilatom przyłączyli się także ksiądz Andrzej Mojżeszko – proboszcz Parafii Opatrzności Bożej oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Bielska-Białej Dorota Piegzik-Izydorczyk. 


W Ratuszu 17 listopada jubileusz 50-lecia  małżeństwa świętowali: Danuta i Leszek Bartyzelowie, Jadwiga i Wiesław Baścikowie, Krystyna i Stanisław Biernatowie, Elżbieta i Wiesław Budniokowie, Józefa i Władysław Czaiccy, Emilia i Piotr Dobrzanieccy, Maria i Zdzisław Dudkowie, Daniela i Zdzisław Dyłowie, Krystyna i Jerzy Jeżewscy, Janina i Józef Kościelni, Irena i Leszek Kot, Grażyna i Marian Kuderowie, Danuta i Janusz Laszczakowie, Helena i Tadeusz Łabowie, Maria i Kazimierz Mirochowie, Irena i Zbigniew Miszczykowie, Aleksandra i Jan Pałysowie, Irena i Jan Sopalakowie, Danuta i Stefan Soszkowie, Małgorzata i Leszek Stebniccy, Danuta i Aleksander Urbańcowie.


Sześćdziesiąt lat wspólnego życia obchodzą - Aleksandra i Józef Pasierbkowie, Barbara i Władysław Barcikowie, Józefa i Stanisław Gubernatowie, Magdalena i Józef Niklowie, Ewa i Henryk Pisukowie, Maria i Józef Zemczakowie. Natomiast Teodozja i Józef Adamusowie oraz Eugenia i Antoni Czulakowie przeżyli ze sobą już 65 lat. 


 Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 


JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie