Losowanie futsalowej Ligi Mistrzów

Rekord Bielsko-Biała Rekord Bielsko-Biała, fot. archiwum klubu

Mistrzowie Polski – Rekord Bielsko-Biała, trafili do grupy 5. fazy Main Round UEFA Futsal Champions League. Bielszczanie będą mieć za rywali mistrzowskie ekipy: Malty – Luxol St. Andrews, Szwecji – Hammarby IF FF oraz Węgier – Haladas VSE.

Turniej, z którego kwalifikację do dalszej fazy (Elite Round) uzyska jedynie zwycięzca, odbędzie się w terminie 26-31 października br. na Malcie.
W przypadku konfrontacji z gospodarzami zawodów będzie to okazja do odświeżenia znajomości obu zespołów oraz klubowych działaczy. W latach 2015-17 bielski Rekord i Luxol St. Andrews mierzyły się wielokrotnie w spotkaniach towarzyskich, w Bielsku-Białej i w La Valetcie. Natomiast 10 października 2019 roku, w trakcie identycznego turnieju fazy zasadniczej Ligi Mistrzów w Pradze, biało-zieloni pokonali mistrzów Malty 3:1.

W bieżących rozgrywkach LM, w preeliminacjach rozgrywanych w Północnej Macedonii, Maltańczycy spisali się rewelacyjnie, wygrywając każde z trzech spotkań bez straty gola: 5:0 z walijskim Cefn Driuds, 8:0 z izraelskim Dolphins Ashod oraz 5:0 z gospodarzami KMF Proekt.
Mistrzowie Szwecji – Hammarby IF FF - poprzednią edycję rozgrywek Ligi Mistrzów zakończyli już na etapie preeliminacji, ulegając na wyjeździe 1:3 litewskiemu Żalgirisowi Kowno. Tegoroczne preeliminacje mistrzowie Szwecji przebrnęli pomyślnie, pokonując w estońskim turnieju gospodarzy zawodów Viimsi 3:1 oraz północnoirlandzką Spartę Belfast 8:2. Mimo porażki 5:6 z duńskim Gentofte awans należał do Szwedów, którzy legitymowali się lepszym bilansem bramkowym. Ciekawostką jest fakt, że od 2019 roku udziałowcem futbolowego Hammarby jest… Zlatan Ibrahimović.
Węgierski Haladas VSE debiutuje w sezonie 2021/22 na europejskich arenach. Mistrzowie Węgier wygrali preeliminacyjne zmagania w stolicy Albanii – Tiranie. Madziarzy na wstępie ograli mistrzowską drużynę Norwegii – Utleira 5:1, aby następnie wygrać jednobramkową różnicą z luksemburskim Differdange 4:3 i gospodarzami turnieju 3:2. Najjaśniejszą gwiazdą Haladas VSE wydaje się być 33-letni internacjonał (b. gracz m.in. Kairatu Ałmaty), reprezentant Węgier – Zoltan Droth.

Main Round – ścieżka A (awans trzech zespołów)
Grupa 1: Lučenec* (Słowacja), Halle Gooik (Belgia), Sinara Jekatierynburg (Rosja), Benfica Lizbona (Portugalia)
Grupa 2: Dobovec* (Słowenia), Asnieres Villenueve ’92 (Francja), Atyrau (Kazachstan), Sporting Lizbona (Portugalia)
Grupa 3: Żalgiris Kowno* (Litwa), Vitez Orsha (Białoruś), Levante i Barca (obie Hiszpania)
Grupa 4: Pesaro Calcio A5* (Włochy), Inerobal Pilzno (Czechy), MFK Tiumeń (Rosja), Kairat Ałmaty (Kazachstan)

* gospodarze turniejów

r