Letnie kino izraelskie

Na zdjęciu żołnierze Kadr z filmu Zero motywacji

Kolejna propozycja kina plenerowego w Bielsku-Białej. 5 i 6 sierpnia br. o godz. 20.30 na placu przed Galerią Bielską BWA oraz Teatrem Lalek Banialuka odbędą się pokazy Letniego kina izraelskiego w Bielsku-Białej. Na spotkania ze współczesnym filmem izraelskim zapraszają Ambasada Izraela w Polsce oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Usiądź na leżaku pod rozgwieżdżonym niebem i poczuj atmosferę Izraela! – zachęcają organizatorzy. - Film jest tym gatunkiem sztuki, dzięki któremu możemy z bliska przyjrzeć się mieszkańcom danego kraju, zrozumieć ich codzienność i poznać ich prawdziwe oblicze. Wierząc w siłę takiego spotkania, zapraszamy mieszkańców Bielska-Białej na izraelskie filmy.

Jeszcze do niedawna kino izraelskie znane było jedynie koneserom. Ale w ostatnich latach coraz częściej filmy izraelskie biorą udział w najważniejszych festiwalach filmowych i odnoszą sukcesy.
5 sierpnia o godz. 20.30 na placu między BWA i Banialuką zostanie pokazany film Zero motywacji - nagradzana na świecie komedia o przyjaciółkach, których więź zostaje wystawiona na ciężką próbę podczas nużącej służby wojskowej. Organizatorzy zapraszają widzów na drobny, bezpłatny poczęstunek. 6 sierpnia o godz. 20.30 zobaczymy Pustynne jabłka – historię dziewczyny, która porzuca ortodoksyjny dom w Jerozolimie i trafia do kibucu na pustyni.
W razie deszczu projekcje zostaną przeniesione do niedalekiej Willi Sixta przy ul. Mickiewicza 24.

Projekt Letnie kino izraelskie w Bielsku-Białej realizowany jest przez Ambasadę Izraela w Polsce i Urząd Miejski w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Kamera Dawida - Warsaw Jewish Film Festival oraz Gminą Wyznaniową Żydowską w Bielsku-Białej.


opr. JacK  

Plakat filmowy