Lekkoatletyczne talenty

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

Około 1000 dzieci sprawdzało swoje możliwości podczas czterech czwartków lekkoatletycznych zorganizowanych przez KS Sprint.

6 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbył się miejski finał czwartków lekkoatletycznych. Zawody zgromadziły około 250 dzieci ze szkół bielskich i z pobliskich miejscowości. Zresztą duża frekwencja towarzyszyła wszystkim czterem wiosennym czwartkom.
- Wśród dzieci urodzonych w latach 2011 i młodszych jest kilka wybitnych talentów lekkoatletycznych. Koniecznie należy wspomnieć o sprinterach: Zofii Smolec (2012) z SP 23 i Wojtku Szkotaku (2011) z SP 2. Dobrze skaczą w dal dziewczęta z Kęt i Żywca: Maja Konieczna, Liliana Wiśniewska i Klaudia Piecuch. Pięknie w biegu długim prezentuje się Nadia Kwasiżur z SP 13 - informuje główny organizator spotkań i trener Michał Dębowski.
W sumie we wszystkich czterech czwartkach zorganizowanych przez KS Sprint wzięło udział około 1000 dzieci. Dla wielu było to pierwsze spotkanie z lekką atletyką. Kolejna edycja czwartków już we wrześniu. 


Czwartki lekkoatletyczne odbywają się przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w  Bielsku-Białej.


JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie