Książki na kiermasz

Na zdjęciu kiermasz książek Kiermasz Książka wspiera bohatera, fot. Galeria Sfera

Przynoście książki do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera. Zostaną wystawione do sprzedaży 3 oraz 4 września podczas kolejnego specjalnego dwudniowego charytatywnego kiermaszu Fundacji Ekologicznej Arka - Książka wspiera bohatera. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany lokalnym placówkom pomagającym dzieciom w trudnej sytuacji.

- Początek roku szkolnego to znakomity czas na zaopatrzenie się w nowe lektury, które pomogą nam poznać nowe fascynujące historie i zanurzyć się w świecie bohaterów. Serdecznie zapraszamy na specjalną dwudniową edycję kiermaszu, aby każdy miał czas na zakup i pomoc potrzebującym. Zachęcamy wszystkich chętnych, aby już dziś przynieśli niepotrzebne, zalegające książki do Punktu Informacyjnego Galerii, działającego w godzinach od 11.00 do 19.00. Przejdą one kwarantannę, a następnie zostaną wystawione na kiermaszu – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Dochód ze sprzedaży książek trafi do domów dziecka oraz świetlic środowiskowych z Bielska-Białej i okolic. Wydarzenie odbędzie się w foyer Galerii II i zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.
Na kiermaszu znajdą się lektury, z przeróżnych gatunków. Baśń, reportaż, powieść sensacyjna lub thriller? W Galerii Sfera na pewno każdy znajdzie coś dla siebie zarówno do nauki, jak i na zbliżające się coraz dłuższe wieczory. 

Książka wspiera bohatera to akcja, z której niezmiennie jesteśmy dumni. To wielki przywilej móc pomóc najmłodszym podopiecznym z lokalnych ośrodków, a przy tym nadać drugie życie zalegającym książką na domowych półkach. Nasza wspólna inicjatywa pokazuje, że warto dzielić się dobrem i przyczyniać się przy okazji do promocji czytelnictwa - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

oprac. wag

 

Na zdjęciu plakat akcji